Ekonomia Społeczna

Chatspot i City 2.0 neOS

Czy rozwiązania używane w popularnych narzędziach internetowych i technologiach, które aktualnie raczej atomizują społeczeństwo mogą pomóc w integrowaniu nas w rzeczywistości niewirtualnej?

Transatlantyckie Porozumienie w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP)

Transatlantic Trade and Investment Partnership- czyli porozumienie między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi w sprawie handlu i inwestycji.

 Ambasadorzy Przedsiębiorczości Społecznej

O projekcie „Ambasadorzy Przedsiębiorczości Społecznej” opowiada Ola Smereczyńska-Ciechomska.

Tarabuk – firma rodzinna

Jakub Bułat, twórca, właściciel i animator jednej z oryginalniejszych klubokawiarnioksięgarni na warszawskim Powiślu. Opowiada o okolicznościach powstania Tarabuka, o ludziach, którzy go odwiedzają i wspólkształtują oraz o swoim widzeniu sensu takiego działania.

Sieć Sensownego Biznesu

Sieć Sensownego Biznesu – opartego na empatii i współpracy. Brzmi tak zaskakująco w dzisiejszych czasach, że trudno się nie pointeresować. O samej sieci, jej celach i sposobach działania opowiada jej lider, współtwórca i animator Dawid Sokołowski. Inicjatywa Sieci wpisuje się też świetnie w najnowsze trendy Nowej Ekonomii – ekonomii współdzielenia, współpracy i współdziałania – w przeciwieństwie do znanej nam ekonomii rywalizacji i konkurencji.

NGO i ekonomia społeczna

O środowiskach organizacji pozarządowych w Polsce oraz o ich przenikaniu się ze środowiskami ekonomii społecznej rozmawiamy z Piotrem Kęcikiem, który ma za sobą lata współpracy z różnymi podmiotami działającymi w tych nurtach. Ogląd wokół biznesowej działalności ludzkiej o wymiarze społecznym z lotu ptaka.

Gospodarka Dobra Wspólnego

Gospodarka Dobra Wspólnego i liderka tego ruchu w Polsce – Mira Machnicki – krótkie wprowadzenie do tematu: „Czym jest GDW i jakie ma perspektywy na świecie i w Polsce?”

Postekonomia Robotów

Wtęp do najnowszej książki Krzysztofa Lewandowskiego


Leave a Reply