Goście naszego studia

Polska żywność – spojrzenie z Francji

Sandrine Regiec o jakości żywności w Polsce oraz szansach i zagrożeniach dla rolnictwa w naszym kraju. Sytuacja w Polsce na tle sytuacji we Francji. Wywiad przeprowadziła: Klaudia Łasica.

Gabriel Janowski o projekcie PQF

Gabriel Janowski przedstawia projekt PQF (Polish Quality Food). PQF (Polska Jakość Żywności) to program wytwarzania, certyfikowania i promowania polskiej żywności najwyższej jakości na świecie. Certyfikacja produktów zgłoszonych do programu jest prowadzona przez IPJ – Instytut Polskiej Jakości według ustanowionych kryteriów. Jakość produktów kontrolują laboratoria.

Curandero znaczy Szaman

Przemek Kukułowicz opowiada o swojej podróży do Amazonii, szamanizmie, medycynie naturalnej, projekcie Sanatorio Espiritual oraz życiu poza matrixem i cywilizacją. Wywiad przeprowadziła: Klaudia Łasica.
SANATORIO ESPIRITUAL – wyprawa wgłąb siebie z medycyną Amazonii: jestesmyzmiana.pl/sanatorio-espiritual

Kredyt – jak nie dać się oszukać?

Wojciech Sawicki o kredycie i pułapkach umów kredytowych oferowanych w Polsce.

Dwa filary gospodarki obfitości

Izabela Litwin oraz Krzysztof Lewandowski o projekcie międzynarodowej konferencji pt. „Dwa filary gospodarki obfitości”

Kredyty poza kontrolą

Wojciech Sawicki o niekontrolowanym procesie udzielania kredytów w Polsce, samowoli banków i nieprzejrzyście skonstruowanych umowach kredytowych. Rozmowę prowadzi: Klaudia Łasica.

Postekonomia robotów

Krzysztof Lewandowski – postekonomia robotów, ekonomia przyszłości, ekonomia sieci. Jakie kierunku obierze nowa ekonomia w erze powszechnej automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji? Zagrożenia i szanse. Rozmowę prowadzi: Klaudia Łasica.

Dom Światła Tęczy

Dom Światła Tęczy – wyjątkowe miejsce położone w malowniczej Dolinie Baryczy.
Wywiad z gospodarzem – Maciejem Sitarzem, przeprowadził Nawigator Jutra – Dawid Wujczyk.
www: http://domteczy.pl / facebook: http://www.facebook.com/domteczy / tel: 531 530 021/ e-mail: info@domteczy.pl

Zanieczyszczenie świetlne

Zanieczyszczenie świetlne – nadmierne oświetlenie nocne, które utrudnia obserwację nieba oraz może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka oraz funkcjonowanie fauny i flory. O zagadnieniu zanieczyszczenia świetlnego opowiada Katarzyna Tomasik ze stowarzyszenia Polaris. Rozmowę prowadzi Izabela Litwin. Strona stow. Polaris: http://www.polaris.org.pl

Plan Morawieckiego

Krzysztof Lewandowski – dyskusja o gospodarce w nawiązaniu do propozycji zawartych w tzw. planie Morawieckiego (plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju). Co w nim wartościowego, a czego zabrakło? Rozmowę prowadzi Izabela Litwin.

Komentarz do programu 500 plus

Krzysztof Lewandowski w rozmowie z Izabelą Litwin.

Świadomość siebie i własnego wizerunku

Ula Kamińska – Świadomość siebie jako podstawa kreowania wizerunku poprzez wygląd. Materiał oparty na pracy dyplomowej absolwentki kierunku „Nawigatorzy Jutra” w Warszawskiej Szkole Zarządzania – Szkole Wyższej.

Społeczna nauka kościoła – wstęp

Dr Szczęsny Zygmunt Górski. Pieniądz, lichwa, kredyt… wstęp do społecznej nauki kościoła. Rozmowę prowadzi: Izabela Litwin.

Nowy system finansowy

Czy jesteśmy gotowi aby odłączyć się od systemu? Trzy filary zmian postulowanych przez Nawigatorów Jutra: waluta równoległa, ukrócenie samowoli banków i bezwarunkowy dochód gwarantowany. A także na temat suwerenności pieniądza, zmian zachodzących rynku pracy i totalitarnej władzy instytucji finansowych. Rozmawiają Mariusz Drozdowski, Dorota Pasalska i Krzysztof Lewandowski.

Fakty i mity o sektorze finansowym

Krzysztof Lewandowski o podatkach, zasadach działania sektora bankowego, podaży pieniądza, strukturze długu w gospodarce oraz dochodzie gwarantowanym. Rozmowę prowadzi: Mariusz Drozdowski.

Firmy Nowego Jutra – prezentacja Nawigatora Jutra

Dawid Wujczyk „Firmy Nowego Jutra”. Materiał oparty o autorską prace dyplomową ze studiów podyplomowych Nawigatorzy Jutra. Warszawska Szkoła Zarządzania – Szkoła Wyższa. Kontakt z autorem: 791-766-196 lub dw@aparatus24.pl

Sundaram – dźwięk to wibracja

GŁOSUJ NA SUNDARAM w Guitar Gods Festival (kliknij w link i daj łapkę w górę): https://youtu.be/LbPg5S_jBAI
FB: https://www.facebook.com/sundaramensemble // Kontakt z zespołem: vinati@mail.com

Wizyta prezydenta Dudy w Chinach

Jacek Rossakiewicz – Echa geopolityczne wizyty prezydenta Polski Andrzeja Dudy w Chinach. Co Polska może zyskać na zacieśnieniu współpracy z Chinami? Jaką rolę odgrywa w tym wszystkim Rosja?  Czy nowy jedwabny szlak jest szansą także dla Polski?

Kooperatywa konopna

Mariusz Drozdowski – Kooperatywa konopna. Wywiad oparty na pracy dyplomowej absolwenta kierunku „Nawigatorzy Jutra”.
Kontakt mailowy do naszego gościa: mariusz@drozdowski.pl

Polska – raj dla banksterów

Andrzej Zalewski – działacz Ruch Obywatelskiego Frankowcy PL opowiada o kulisach przekrętu z tzw. kredytami frankowymi w Polsce. Rozmowę prowadzi Izabela Litwin.

Pieniądz równoległy

Izabela Litwin o tym dlaczego warto wprowadzić walutę ogólnokrajową o charakterze lokalnym oraz jak pieniądz równoległy chroni gospodarkę narodową? Rozmowę prowadzi: Krzysztof Lewandowski.

Skąd się bierze pieniądz

Krzysztof Lewandowski o emisji pieniądza. Jakie formy pieniądza występują na rynku? Kto obecnie jest głównym kreatorem pieniądza?

Dług haniebny

Czym jest dług haniebny? Czy każdy dług należy spłacać? Jak z tym problemem radziły sobie poszczególne państwa na świecie? Dr Szczęsny Zygmunt Górski wyjaśnia jakie kryteria powinien spełniać dług aby mógł być określony mieniem długu haniebnego.

W ramach pogłębienia tematu gość wywiadu poleca stronę: http://www.szczesnygorski.pl oraz film: https://youtu.be/6YCH6VHyQ0g

Nacjonalizacja pieniędzy

Nacjonalizacja pieniędzy. Walka o suwerenność monetarną. LINK DO ARTYKUŁU [ TUTAJ ].

Nowa Chazaria na Ukrainie

Czy na Ukrainie powstaje nowe państwo Chazarów? Jacek Rossakiewicz w rozmowie na temat zmian geopolitycznych zachodzących we współczesnym świecie.

Bezwarunkowy dochód podstawowy

Krzysztof Lewandowski – bezwarunkowy dochód podstawowy (BDP). Mechanizm działania i skąd wziąć na to pieniądze?

Nowy Jedwabny Szlak i szanse dla Polski

Jacek Rossakiewicz w rozmowie na temat zmian geopolitycznych i miejscu Polski w nowym światowym ładzie. Eurazja – gdzie Polska leży dziś, a gdzie będzie leżeć jutro? Geopolityka, gospodarka i nowe sojusze. Rozmowę prowadzi Izabela Litwin. Link do artykułu na stronach Klubu Inteligencji Polskiej: [ LINK ]

Reforma monetarna (raport z Islandii)

Krzysztof Lewandowski – czy remedium na kryzys finansowy przyjdzie do nas z dalekiej Islandii? Reforma monetarna – lepszy system monetarny dla Islandii (Frosti Sigurjónsson, raport na zlecenie Premiera Islandii, tłumaczenie PL): [ LINK ]

Geopolityka i gospodarka

Prof. dr hab. Paweł Soroka w rozmowie o aktualnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej (w tym o Rosji, Ukrainie, Chinach, USA, Białorusi, Europie) oraz miejscu Polski we współczesnym świecie.

Indie – ludzie, mentalność, gospodarka

Indie – jakim krajem są dzisiaj? Ciekawe rozwiązania społeczne, inne spojrzenie na gospodarkę, bogata kultura i kreatywna społeczność. Izabela Litwin w rozmowie z Przemkiem Kukułowiczem – podróżnikiem i aktywistą społecznym.

Gospodarka Narodowa

Rozmowa z prof. Włodzimierzem Bojarskim – członkiem PAN i autorem wielu publikacji naukowych. Czym różni się gospodarka narodowa od gospodarstwa domowego? Dlaczego przedsiębiorstwo państwowe nie może być traktowane tak samo jak przedsiębiorstwo prywatne? Dlaczego po wojnie nikt nie musiał uczyć Polaków planowania wieloletniego w gospodarce? 

Tymiński i doktryna szoku

Dr Wojciech Błasiak o tym jak w Polsce ’89 zastosowano klasyczną doktrynę szoku. Dlaczego Stan Tymiński zagroził establishmentowi? Czy służby PRL miały kontakty z służbami amerykańskimi? Jakie są podobieństwa między kampanią Kukiza i Tymińskiego? Jak niszczono Tymińskiego – kandydata spoza układu?  Kontakt w sprawie książek: kontakt@jestesmyzmiana.pl 

JOW – Jednomandatowe Okręgi Wyborcze

Dr Wojciech Błasiak o jednomandatowych okręgach wyborczych, ordynacji większościowej, patologii naszego systemu politycznego i rozwiązaniach dla Polski. 

Jak zostaliśmy pozbawieni praw wyborczych?

Dr Wojciech Błasiak o patologii polskiego systemu partyjnego, ordynacji wyborczej, suwerenności państwa, oligarchii parlamentarnej, faktycznym braku demokracji w Polsce i analogicznych rozwiązaniach systemowych na świecie. 


Leave a Reply