Andrzej Bazgier

Poszukiwacz. Skłonności edukacyjne przejawiał od młodzieńczych lat, aczkolwiek żyjąc w czasach komuny realizował je głównie w harcerstwie, gdzie odbudował szczep 264 WDH na Starym Mieście w Warszawie. Następnie praktykował je na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie studiował w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji.

Po studiach pracował w swoim pierwszym zawodzie – psychoterapeuty – aż do momentu wyjazdu z kraju na kilka lat tułaczki po świecie. Po powrocie pracował w istniejącym po dziś dzień jednym z najstarszych polskich biur matrymonialnych „Czandra”, prowadził pierwszą polską firmę producencką alternatywnych pocztówek „Point Of View”, pracował jako objazdowy fotograf szkolny w „Studio Jan Liman”. Następnie realizował szereg projektów o charakterze artystyczno – kulturalnym współpracując ze śp. prof. Januszem Boguckim w ramach jego fundacji „Aśram Anavim”.

Był animatorem oraz kierownikiem produkcji szeregu projektów Janusza i Niny Boguckich oraz wybitnego polskiego scenografa teatralnego i performera Jerzego Kaliny. W latach 1996-1998 był dyrektorem muzycznym i programowym „Radia Wawa”, zaś potem zajął się organizacją eventów w ramach „2 Księżyce Agencja Artystyczna”.

Od roku 2000 trudnił się organizacją działań produkcyjnych i eventowych w jednej z warszawskich agencji reklamowych. Od 2007 roku przeniósł ciężar swoich działań do Internetu. W 2009 roku zorganizował konferencję pt. „Rok 2013 – Projektowanie Nowego Świata”, która – nomen omen – została niejako „domknięta” w roku 2013 współorganizowaną przez niego konferencją „Nowa Ekonomia w Działaniu – edukacja ekonomiczna i waluty lokalne”.

W 2010 roku zorganizował „Skrzynkę od rolnika” czyli dostawę ekologicznej żywności do Warszawy pod drzwi. W 2011 roku zorganizował webinarium „Nowa Ekonomia”. Od tegoż roku angażuje się w działania i projekty Nowej Ekonomii, jak np. „Polska Waluta Lokalna” czy też warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym pt. „Skąd się biorą pieniądze?” Jest sympatykiem ruchu szkół demokratycznych oraz różnych form edukacji domowej.

Blog autorski: www.schodamidonieba.pl

andrzej


Leave a Reply